A népszerű felhőalapú tervezőplatform, a Figma, a tőzsdei bevezetés felé veszi az irányt, miután a versenyhatóságok megakadályozták az Adobe által tervezett, 20 milliárd dolláros rekordfelvásárlást. Az üzlet meghiúsulása jelentős következményekkel járt: az Adobe egymilliárd dolláros bánatpénzt volt kénytelen fizetni a Figmának. A cég most megtette az első hivatalos lépést a nyilvános részvénykibocsátás felé, és benyújtotta a szükséges dokumentumokat az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC), bár a pénzügyi részletek pontosítása még várat magára.
A piaci bizonytalanságok ellenére a Figma pénzügyileg stabil lábakon áll, pozitív cash flow-val rendelkezik, értékét pedig jelenleg 12,5 milliárd dollárra becsülik. Dylan Field, a cég társalapítója korábban megjegyezte, hogy a kockázati tőkéből finanszírozott startupok előtt jellemzően két út áll: a tőzsdei bevezetés vagy egy felvásárlás – az utóbbit már sikertelenül próbálták meg. A cég éves bevétele a tavalyi év elején megközelítette a 600 millió dollárt.
A 2012-ben alapított vállalat öt évvel később indította útjára zászlóshajó termékét, a tervezőeszközt, amely rövid időn belül a web- és mobilalkalmazás-tervezők nélkülözhetetlen munkaeszközévé vált. Ezzel komoly versenytársat állított az Adobe XD szoftverének. A Figma népszerűségét nagyban köszönheti felhőalapú működésének, felhasználóbarát, intuitív kezelőfelületének és annak, hogy gyorsan képes új funkciókat és fejlesztéseket integrálni közvetlenül a böngészőben.
A startup mögött olyan neves befektetők állnak, mint a Kleiner Perkins, a Sequoia Capital és a Greylock. A cég közel 1600 alkalmazottal rendelkezik, és olyan globális óriásokat tudhat ügyfelei között, mint a Google, a Microsoft, a Netflix és a Spotify. Felhasználói bázisának jelentős része, mintegy 85%-a, az Egyesült Államokon kívülről származik, ami jól mutatja a platform nemzetközi elismertségét.