A japán Bridgestone cég aktívan részt vesz a jövőbeli holdmissziókhoz szükséges technológia fejlesztésében, különös tekintettel a holdjárók kerekeire. Az extrém holdi körülmények miatt a hagyományos, gumiból készült abroncsok használhatatlanok lennének.
A Hold felszínén uralkodó szélsőséges hőmérséklet-ingadozások, az éles kövekkel és porral borított egyenetlen talaj, valamint az erős ultraibolya sugárzás tönkretenné a gumit. Ezen felül a vákuum miatt levegővel sem lehetne felfújni őket. A Bridgestone ezért egy teljesen fémből készült kerékszerkezetet fejlesztett ki, amely ellenáll ezeknek a kihívásoknak.

A 2019 óta tartó fejlesztés eredményeként egy olyan kerék született, amely strapabíró fém futófelülettel és rugalmas belső tartószerkezettel rendelkezik. Két változatot terveztek: egyet a kisebb, könnyebb járművekhez kevesebb küllővel, és egy robusztusabbat a nagyobb, nehezebb holdjárókhoz.
Összehasonlításképpen, az Apollo-program holdjáróinak kerekei cinkbevonatú dróthálóból készültek titán futófelülettel, és bár meglepően jól teljesítettek, csak rövidebb távolságokra voltak alkalmasak. A jövőbeli küldetések során azonban a járműveknek akár 9600 kilométert is meg kell majd tenniük, ami lényegesen strapabíróbb megoldást igényel.
A Bridgestone hangsúlyozza, hogy a holdi abroncsok fejlesztése során szerzett tapasztalatokat a földi gumiabroncsok technológiájának javítására is fel fogják használni a jövőben.