
A windows operációs rendszerrel kapcsolatban újabb, furcsa jelenségről számolnak be a felhasználók. Ezúttal a dedikált grafikus kártyák „biztonságos eltávolítása” vált elérhetővé, ami alapvetően nem lenne szabad.
Ez a funkció általában nem látható, mivel az alaplapra épített, létfontosságú gpu-k értelemszerűen nem távolíthatók el működés közben. A hiba leginkább a windows 11 rendszereket sújtja, különösen az nvidia kártyákkal rendelkező gépeken.
Noha bizonyos konfigurációk – mint például az integrált gpu-val ellátott gépek, vagy a külső grafikus kártyát használó, kedvezőbb árú laptopok – elvileg profitálhatnának ebből, a legtöbb felhasználó számára ez a lehetőség teljesen felesleges, sőt, félrevezető.
A múltban is előfordult már hasonló probléma, és néhányan kíváncsiságból kipróbálták, mi történik, ha ténylegesen „kiadják” a dedikált gpu-t. Az egyik esetben a képernyő elsötétült, a rendszer lejátszotta a szokásos „eszköz eltávolítva” hangot, majd a kártya újra felismerésre került, mindezt újraindítás nélkül.
A Microsoft egyelőre nem reagált hivatalosan az esetre, a szakértők szerint azonban valószínűleg egy hibás Nvidia driver okozza a kellemetlenséget.
A biztonság érdekében nem javasolt a gpu „kiadása”, hacsak nem vagyunk meggyőződve arról, hogy a rendszerünk valóban támogatja ezt a funkciót.
A hibát ideiglenesen orvosolhatjuk a windows rendszerleíró adatbázisának módosításával és a számítógép újraindításával. A teljes megoldást azonban egy microsoft vagy nvidia frissítés hozhatja el.
Tehát érdemes óvatosnak lenni a pendrive-ok biztonságos eltávolításánál, nehogy véletlenül a grafikus kártyánk kerüljön sorra.
Nyitóképünk: pcwplus.hu