Vonatkésés miatti bosszú: felgyújtotta az üléseket egy utas

A vasúti közlekedésben előforduló késések bosszantóak lehetnek, de egy 20 éves férfi rendkívül szélsőséges módon reagált egy ilyen esetre. A MÁV egyik járatán történt incidens során az utas annyira feldühödött a késés miatt, hogy végül szándékosan tüzet okozott a szerelvényen. Az esetről videó is készült, amelyet az elkövető maga rögzített.

Hogyan történt az eset?

A karácsonyt megelőző napokban érkezett bejelentés a MÁV részéről a hatóságokhoz, miszerint a Nagykanizsáról Dombóvárra tartó vonat egyik kocsijában szándékos gyújtogatás történt. A rendőrség azonnal nyomozást indított rongálás miatt, és hamar beazonosították a feltételezett elkövetőt.

A gyanúsított egy 20 éves segesdi fiatalember, akit a rendőrök kihallgattak. Először tagadta a vádakat, később azonban beismerte tettét. Elmondása szerint annyira felháborította a járat késése, hogy végül úgy döntött, bosszút áll a vasúttársaságon, és tüzet gyújtott az egyik ülésen.

Videóra vette a gyújtogatást

A férfi nemcsak hogy elkövette a rongálást, de a történteket meg is örökítette egy videóban. A felvételen arról beszél, hogy korábban poroltót lopott és azzal okozott kellemetlenséget a vonaton, de rájött, hogy „nem ezt kell csinálni, hanem tüzet”.

A felvételen jól látható, hogy az elkövető papírokat tömött a vonat ülésébe, majd azokat meggyújtotta. A videón az is látszik, ahogy kívülről, a vonat ablakából nézi végig a lángok terjedését.

A károk mértéke és a MÁV álláspontja

A tűzeset jelentős károkat okozott a szerelvényben, azonban szerencsére személyi sérülés nem történt. A MÁV hangsúlyozta, hogy az ilyen esetek komoly anyagi terhet rónak a társaságra, hiszen évente körülbelül 100 millió forintos kárt okoznak a rongálók.

A vasúttársaság közleményében kijelentette, hogy a jövőben fokozott figyelmet fordítanak az ilyen esetek megelőzésére, és szorosabb együttműködésre törekednek a hatóságokkal, hogy a rongálókat mielőbb felelősségre vonják.

Mi vár az elkövetőre?

A rendőrség rongálás miatt hallgatta ki a férfit, de jelenleg is vizsgálják, hogy más bűncselekményekkel is összefüggésbe hozható-e. Az ilyen jellegű vandalizmus akár súlyosabb büntetést is vonhat maga után, ha bebizonyosodik, hogy a rongálás mellett más bűncselekményeket is elkövetett.

A MÁV jelezte, hogy minden jogi lépést meg fognak tenni annak érdekében, hogy a keletkezett kár megtérítésére kötelezzék az elkövetőt.

Mit lehet tenni a vonatrongálások ellen?

A vasúti rongálások egyre gyakoribbá válnak, és ezek nemcsak anyagi károkat okoznak, hanem az utasok biztonságát is veszélyeztethetik. A következő intézkedések segíthetnek a hasonló esetek megelőzésében:

  • Szigorúbb ellenőrzések: A vasúttársaságoknak érdemes fokozniuk az állomások és szerelvények kamerás megfigyelését.
  • Nagyobb rendőri jelenlét: A forgalmas vonalakon a járőröző rendőrök elrettentő erőt képviselhetnek.
  • Közösségi figyelem: Az utasok is segíthetnek azzal, hogy ha gyanús viselkedést látnak, jelzik azt a vasúttársaságnak vagy a hatóságoknak.
  • Súlyosabb büntetések: A rongálások visszaszorításához elengedhetetlen, hogy az elkövetők szigorúbb következményekkel számoljanak.

Összegzés

Ez az eset is jól mutatja, hogy milyen következményei lehetnek az indulatból elkövetett rongálásoknak. Egy vonatkésés bosszantó lehet, de az erőszak és a károkozás soha nem megfelelő reakció. A hatóságok tovább folytatják a nyomozást, és az elkövetőt akár komolyabb büntetés is várhatja.

Te mit gondolsz az ilyen esetekről? Írd meg véleményed kommentben!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük