Hihetetlennek tűnhet, de az Egyesült Államok kormánya egykor több mint hatvan éven át tiltotta a „tornádó” kifejezés használatát a hivatalos időjárás-jelentésekben. A döntés hátterében az a bizarr félelem állt, hogy maga az előrejelzés nagyobb pánikot és kárt okozna, mint a pusztító viharok.
Ez a különös tilalom annak ellenére született meg, hogy már az 1880-as években John Park Finley, a hadsereg jelzőszolgálatának munkatársa, úttörő kutatásokat végzett. Finley több száz tornádó adatait elemezte és megpróbált olyan mintázatokat azonosítani, amelyek előre jelezhetik a veszélyt. Még egy megfigyelői hálózatot is kiépített az adatok gyors továbbítására.
Finley erőfeszítései ellenére a hadsereg és a kormányzat attól tartott, hogy a figyelmeztetések felesleges riadalmat keltenek. Ezért az 1880-as évek végén hivatalosan is megtiltották a „tornádó” szó említését az előrejelzésekben, lényegében ellehetetlenítve az életmentő figyelmeztetések kiadását.
Ez a megdöbbentő tilalom egészen a második világháború utáni évekig érvényben maradt. Végül a katonai bázisok védelmének szükségessége és a lakosság egyre hangosabb igénye a polgári riasztórendszer iránt vezetett a józan ész győzelméhez és a tilalom feloldásához.