
A **mesterséges intelligencia** (AI) térhódítása napjainkban vitathatatlan. Sebestyén Balázs is szembesült a technológia árnyoldalával, amikor egy róla szóló hamis cikket és videót látott.
Bár a generatív algoritmusok, ahogy sokan az AI-t nevezik, óriási potenciált rejtenek az adatelemzésben, robotikában, orvostudományban és a kutatás számos területén, az emberek gyakran kevésbé nemes célokra használják.
A **probléma** az, hogy az AI által generált tartalmak már nem csak a kevésbé tájékozott embereket téveszthetik meg. A Veo 3-hoz hasonló modellek rémisztő pontossággal képesek digitális anyagokat létrehozni.
A közelmúltban Sebestyén Balázs rajongói is áldozatul estek egy interneten terjedő álhírnek, mely szerint a műsorvezetőt a kormány börtönbe záratta.
„Tegnap százak gyűltek össze Sebestyén Balázs védelme érdekében, miután egy élő adás során ellentmondásos incidens történt… sokkolta és felháborította a rajongókat Sebestyén Balázs őrizetbe vételének elrendelése…” – állt a hamis hírekben.
Balázs a Rádió 1-ben maga is lerántotta a leplet az esetről, miután SMS-eket kapott aggódó ismerőseitől. Elmondta, hogy a történet szerint „Sebestyén Balázs szabadon bocsátásáért tüntetnek a rajongók, a botrányos interjú után”. Hozzátette, hogy az érintett hallgató édesanyja kétszer is utalt pénzt a csalóknak.
A **modern társadalom** jogi keretrendszere egyelőre nem képes lépést tartani az AI által generált káosszal. Bár nevethetünk azokon, akiket átvernek, idő kérdése, hogy a technológiában jártas felhasználókat is kijátsszák a még kifinomultabb modellek.
Érdemes tehát a jövőben különös figyelmet fordítani arra, hogy mit nézünk és olvasunk, hiszen könnyen átverés áldozatává válhatunk, ha nem ellenőrizzük kétszer-háromszor az információkat.
Nyitóképünk: pcwplus.hu