Mindannyian átéltünk már olyan napokat, amikor egyszerűen nem a mi napunk. Amikor úgy érezzük, a testünk összeesküdött ellenünk, és minden apró kellemetlenség egy lavinát indít el. Ez a történet egy ilyen nap krónikája, egy napé, amikor a reggeli rosszullétből a majdnem ájulásig jutottam el.
A reggeli ébredés és az első figyelmeztető jelek
A nap borúsan indult, mind az időjárás, mind a közérzetem szempontjából. Ébresztőóra helyett egy furcsa émelygés ébresztett. Reggeli rosszullét? Talán valami rosszat ettem tegnap este? Próbáltam figyelmen kívül hagyni, abban reménykedve, hogy elmúlik. Felkeltem az ágyból, de a hirtelen mozdulattól a fejem megfájdult, és a gyomrom még hevesebben tiltakozott. Ez már nem csak egy egyszerű rosszullét volt.
Lassan elvánszorogtam a fürdőszobába. A tükörben egy sápadt, karikás szemű arc nézett vissza rám. Nem sok jót ígért a nap. Megpróbáltam enni valamit, de minden falat erőlködésbe került. Egy korty víz sem segített. A gyomorproblémák egyre erősödtek, és a gyengeség kezdett eluralkodni rajtam.
A napközbeni küzdelem: Erőfeszítés minden lépés
Bár legszívesebben visszabújtam volna az ágyba, kötelezettségeim voltak. Egy fontos megbeszélés várt rám a munkahelyen. Felöltöztem, ami önmagában is kihívást jelentett, és elindultam. A tömegközlekedés maga volt a rémálom. A tömeg, a zaj, a szagok mind hozzájárultak a rosszullétem fokozódásához. Minden megálló egy potenciális hányás-veszélyt jelentett.
A munkahelyemre érve igyekeztem összeszedni magam. Kávét kértem, de a szaga szinte azonnal visszataszított. Próbáltam a megbeszélésre koncentrálni, de a fejem lüktetett, és a gyomrom görcsökben rángatózott. A koncentrációm a nullával volt egyenlő. Alig bírtam követni a beszélgetést.
A megbeszélés után a helyzet csak romlott. A fáradtság szinte lebénított. Alig bírtam a monitort nézni. A kollégáim észrevették, hogy valami nincs rendben. Kérdezgették, hogy jól vagyok-e, de a válasz egyszerűen nem akart kijönni a torkomon. Csak bámultam magam elé, képtelen voltam bármit is mondani.
A mélypont: A majdnem ájulás
A délután közepén éreztem, hogy valami végképp feladja a harcot. A látásom elhomályosult, a fülemben zúgott, és a lábam remegni kezdett. Tudtam, hogy ez nem jó jel. Próbáltam leülni, de már késő volt. Éreztem, ahogy a vér elszáll az agyamból, és minden elsötétül. Majdnem elájultam.
Szerencsére a kollégáim gyorsan reagáltak. Letámogattak egy székre, és vizet hoztak. Lassan visszatért a szín az arcomba, és a látásom is kitisztult. Mélyeket lélegeztem, és próbáltam megnyugodni. Tudtam, hogy haza kell mennem.
A gyógyulás útján: Pihenés és önmagunkra figyelés
Aznap korán hazamentem. Letusoltam, és bebújtam az ágyba. Egész délután aludtam. Amikor felébredtem, sokkal jobban éreztem magam. Még mindig gyenge voltam, de a legrosszabb elmúlt.
Az eset rávilágított arra, hogy mennyire fontos odafigyelni a testünk jelzéseire. Néha kényszerítjük magunkat, pedig pihenésre van szükségünk. Nem szégyen segítséget kérni, és nem szabad alábecsülni a testünk vészjelzéseit. Az egészségünk az első, és ha a testünk feladja, nekünk kell gondoskodnunk róla.
Ettől a naptól kezdve igyekszem jobban figyelni magamra. Többet pihenek, egészségesebben étkezem, és nem hagyom figyelmen kívül a testem jelzéseit. Mert egy nap, amikor a test feladja, emlékeztetőül szolgálhat arra, hogy mennyire törékenyek is vagyunk valójában.