Hogyan osszuk meg a fájlokat két számítógép között Windows 10-en?

Két számítógép összekapcsolása adatátvitel céljából

Ha két számítógépet szeretne összekapcsolni és fájlokat átvinni köztük, akkor számos egyszerű módszer áll rendelkezésére Windows 10 alatt. Az alábbiakban bemutatok néhány egyszerű módszert, hogy gyorsan és hatékonyan ossza meg a fájlokat két gép között. Az eljárásokat úgy alakítottam ki, hogy még azok számára is érthető legyen, akik nem számítanak számítógép szakértőnek. Tehát ha csak a legegyszerűbb megoldást keresed, olvass tovább!

1. Fájlmegosztás a Fájlkezelőben (hálózaton keresztül)

Az egyik legegyszerűbb módja a fájlok átvitelének két számítógép között a Windows 10 beépített fájlkezelő funkciója, amely lehetővé teszi a fájlok megosztását egy helyi hálózaton keresztül. Ehhez a következő lépéseket kell követni:

  1. Nyissa meg a Fájlkezelőt (Windows + E), majd kattintson a „Hálózat” fülre a bal oldali panelen.
  2. Ha a hálózat nem jelenik meg, és a „Ki van kapcsolva a hálózatfelderítés…” üzenetet látja, akkor engedélyeznie kell a hálózatfelderítést. Ehhez kattintson a megjelenő sárga sávra, és válassza a „Hálózatfelderítés és fájlmegosztás bekapcsolása” lehetőséget.
  3. Ezután a gépén megjelenik a hálózati eszközök listája, és láthatja azokat a számítógépeket, amelyek fájlokat osztanak meg. Ha mindkét gép csatlakozik ugyanarra a hálózatra, akkor könnyedén átmásolhatja a kívánt fájlokat.

Ha több fájlt szeretne átvinni, egyszerűen húzza őket a másik számítógép mappájába a Fájlkezelőben. Ha egy fájlt szeretne megosztani, jobb klikk a fájlra, és válassza a „Megosztás” lehetőséget.

2. Adatátvitel Bluetooth-on keresztül

Ha a számítógépek rendelkeznek Bluetooth funkcióval, akkor azt is használhatja fájlok átvitelére. A Bluetooth technológia lehetővé teszi az adatok vezeték nélküli továbbítását rövid távolságra. Ha mindkét gépen engedélyezve van a Bluetooth, akkor az alábbi lépésekkel át tudja vinni a fájlokat:

  1. Győződjön meg róla, hogy mindkét számítógépen be van kapcsolva a Bluetooth. Ehhez a gép tálcáján lévő Bluetooth ikonnal ellenőrizheti, hogy elérhető-e a funkció.
  2. Válassza ki azt a fájlt vagy mappát, amelyet át szeretne küldeni, majd kattintson rá jobb gombbal, és válassza a „Küldés Bluetooth-on keresztül” lehetőséget.
  3. Keresse meg a másik számítógépet a Bluetooth-eszközök listájában, és válassza ki. A fájl automatikusan átkerül a másik gépre.

A Bluetooth lassabb adatátviteli sebességgel rendelkezik, így ha nagyobb fájlokat szeretne átvinnie, akkor jobb, ha a hálózati fájlmegosztást választja.

3. Fájlok szinkronizálása a OneDrive segítségével

Ha mindkét számítógépen ugyanazzal a Microsoft fiókkal van bejelentkezve, akkor a OneDrive felhőalapú tároló szolgáltatás segítségével is átmásolhat fájlokat. A OneDrive automatikusan szinkronizálja a fájlokat, ha azok a OneDrive mappában találhatók. Így bármikor hozzáférhet a fájlokhoz a másik számítógépről, vagy akár mobileszközéről is.

  1. Győződjön meg róla, hogy mindkét számítógépen be van jelentkezve ugyanazzal a Microsoft fiókkal a OneDrive alkalmazásban.
  2. Másolja a fájlokat a OneDrive mappába, és azok automatikusan szinkronizálódnak a felhőbe.
  3. A másik számítógépen nyissa meg a OneDrive mappát, és ott találja az összes fájlt, amelyet az előző számítógépről szinkronizáltak.

A OneDrive segítségével gyorsan hozzáférhet fájljaihoz bárhonnan, mivel a fájlok a felhőben is tárolódnak, és az interneten keresztül bárhol elérhetők.

Összegzés: Melyik módszert válassza?

A fájlok átvitele két számítógép között Windows 10-en egyszerűbb, mint gondolnánk. Ha a két számítógép ugyanazon a hálózaton van, akkor a fájlok megosztása a Fájlkezelőn keresztül a leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás. Ha vezeték nélküli átvitelt szeretne, a Bluetooth használata is remek alternatíva, de ne feledje, hogy ez lassabb, mint a hálózati átvitel. Végül, ha felhőalapú megoldást keres, a OneDrive biztosítja az egyszerű fájlszinkronizálást bármilyen eszköz között.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük