Windows 10 rendszerre történő frissítés után Fekete Képernyő hiba jelentkezik – Megoldások és Tippek

A Windows 10 frissítése vagy telepítése után előfordulhat, hogy fekete képernyő fogad, akár hibaüzenet nélkül is. Ez a jelenség különösen frusztráló lehet, de a legtöbb esetben léteznek hatékony megoldások. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a hiba lehetséges okait, valamint a megoldási lépéseket.

A fekete képernyő hiba lehetséges okai

A fekete képernyő jelenségét több tényező is kiválthatja. A leggyakoribb okok közé tartoznak:

  • Videókártya illesztőprogram hibája
  • Nem megfelelő videójel kimenet
  • Külső periféria eszközök konfliktusa
  • Sérült felhasználói profil
  • Kontrasztos megjelenítési beállítások

Megoldások a bejelentkezés előtti fekete képernyő problémára

Ha a fekete képernyőt a bejelentkezés előtt tapasztalod, kövesd az alábbi lépéseket:

Ellenőrizd a csatlakozásokat

Győződj meg róla, hogy a monitor megfelelően csatlakozik a számítógéphez. Ha asztali gépet használsz, próbáld ki az alaplap és a különálló videókártya csatlakozóit is. Ha HDMI, VGA, vagy DisplayPort kábelt használsz, ellenőrizd, hogy nem sérült-e.

Indítsd el a csökkentett módot

Három sikertelen rendszerindítás után a Windows automatikusan helyreállítási módba léphet. Innen válaszd a „Hibaelhárítás” > „Speciális lehetőségek” > „Indítási beállítások” lehetőségeket, majd újraindítás után válaszd a „Csökkentett mód hálózattal” opciót.

Bejelentkezés utáni fekete képernyő megoldása

Amennyiben a fekete képernyő csak a bejelentkezés után jelentkezik, kövesd az alábbi lépéseket:

Külső eszközök eltávolítása

Távolítsd el az összes csatlakoztatott külső eszközt (USB eszközök, perifériák), majd próbáld újraindítani a számítógépet. Ha így megjelenik a képernyő, egyesével csatlakoztasd vissza az eszközöket, hogy azonosítsd a problémásat.

Videókártya illesztőprogram újratelepítése

A csökkentett módban indított számítógépen nyisd meg az „Eszközkezelőt”. Távolítsd el a videókártya illesztőprogramját, majd látogass el a gyártó weboldalára, és töltsd le a legfrissebb verziót.

Registry ellenőrzése

A Registryben ellenőrizd, hogy a Winlogon > Shell értéke explorer.exe-re van-e állítva. Ha nem, állítsd be erre az értékre. Legyél óvatos a Registry szerkesztésekor, és készíts biztonsági másolatot előtte!

Sérült felhasználói profil javítása

Előfordulhat, hogy a fekete képernyőt egy sérült felhasználói profil okozza. Hozz létre egy új rendszergazdai fiókot a parancssorban a következő parancsokkal:

        net user test  /add
        net localgroup Administrators test /add
        

Jelentkezz be az új fiókba, és ellenőrizd, hogy a hiba továbbra is fennáll-e. Ha nem, a régi profil javítására lehet szükség.

További tanácsok és megelőzés

A fekete képernyő elkerülése érdekében mindig frissítsd a rendszered és az illesztőprogramokat. Rendszeres biztonsági mentés készítése is segíthet a hasonló hibák gyorsabb megoldásában.

Összegzés

A Windows 10 fekete képernyős hibája számos okból eredhet, de a fenti lépéseket követve a legtöbb esetben megoldható. Ha továbbra is problémád van, érdemes szakember segítségét kérni, hogy elkerüld az adatvesztést vagy további hardveres károsodást.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük